10 maj 2016

SH/Matura

Hej! za rok matura!

Oficjalnie zakończyłam część pisemną matur. Dziś zaliczyłam najtrudniejszą z wiedzo o społeczeństwie. Powiem szczerze, że jestem zadowolona z tego jak mi poszło. Mam nadzieję, że ustne również pójdą mi dobrze. 
Jeśli jesteśmy w temacie matur to chciałabym poznać waszą opinię na ten temat.
Kiedy mój rocznik wyszedł z gimnazjum to dużo osób zapisało się do liceum. Między innymi ja, ponieważ jestem jedną z tych co do tej pory nie wiedzą co chcą robić w życiu. Pomijając ten fakt to do klasy trzeciej przetrwała okrojona liczba osób. Mimo tego całkiem spora liczba uczniów zdeklarowała się, że do matury nie podchodzi. Dlaczego? Ano dlatego, że zakładają że z góry nie zdadzą. I tutaj moje pytanie: To na cholerę się pchać do liceum? Ja nie należę do osób z wybitnymi osiągnięciami w nauce, a mimo wszystko do matury podeszłam, ponieważ nic nie tracę, a mogę jedynie zyskać. Matematykę i taką postawę jest mi ciężko zrozumieć. Co sądzicie na ten temat? Potraficie mi uzasadnić takie zachowanie? Przekonać co do słuszności wyboru takich osób? 

Przechodząc dalej mam dla Was kolejne zdjęcia mojego łupu z lumpa. Mimo, że sukienka strasznie mi się podoba to  jest na mnie strasznie krótka. Na metce widnieje rozmiar S, a ja normalnie noszę M/L. Wiedząc, że rozmiar nie jest dopasowany do mnie nie umiałam odmówić sobie zakupu jej. 

Sukienka - H&M (sh)

7 komentarzy:

 1. Mam nadzieję,że reszta też Ci pójdzie okej! Moja siostra też teraz pisze maturę.
  Obserwuję od dłuższego czasu Zuzia For Style - KLIK KONKURS ZAPRASZAM!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post i przepiękne zdjęcia. :-) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna notatka !
  Powodzenia!
  Photographyislikedrug.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim zdaniem osoby, które nie podchodzą do matur nie mają żadnych ambicji i planów na życie... Bo przecież bez zdanej matury nie mogą iść na studia i wciąż mają wykształcenie podstawowe (o ile się nie mylę), a z takim wykształceniem bardzo ciężko znaleźć pracę.
  Co do sukienki, to bardzo mi się podoba :)
  http://apocalypse2189.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Też nie rozumiem takich ludzi, którzy uczą się 3 lata pewnych przedmiotów, a później nie chcą przystąpić do matury... Przede mną jeszcze geografia i polski ustny:)
  Bardzo ładna sukienka!

  xyzqui.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nie rozumiem takiego zachowania :o, w najgorszym wypadku nie będą jej mieć, tak samo jak teraz :D

  OdpowiedzUsuń
 7. moja koleżanka ma maturę za 3 lata, a uważa, że nie zda więc nie podchodzi nawet. moim zdaniem warto ryzykować, może akurat uda się nastrzelać na te 32%, a nic nie tracimy podchodząc do tych głupich egzaminów

  OdpowiedzUsuń